•  

XXIII TATRZAŃSKIE WICI

Konferencja prasowa dotycząca wydarzeń organizowanych w ramach XXIII Tatrzańskich Wici.

zobacz więcej

KALENDARIUM XXIII TATRZAŃSKICH WICI

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury wraz z organizatorami pragnie przedstawić kalendarium XXIII Tatrzańskich Wici. Mamy nadzieję, że kolejna edycja tego przedsięwzięcia będzie czasem wyjątkowym, w którym wspólnie będziemy mogli cieszyć się folklorem, tradycją i przygotowanymi atrakcjami.  Zapraszamy!

zobacz więcej

XXIII TATRZAŃSKIE WICI

TATRZAŃSKIE WICI to cykl imprez celebrujących podhalański folklor i kultywujących najpiękniejsze tradycje Podtatrza.

zobacz więcej

Za nami "XVIII Polaniarski Osod"

 Zakończenie redyku -  widowisko związane z powrotem owiec z hali i rozdziałem ich pomiędzy właścicieli rozpoczęło się w niedzielę, 10 września o godz. 14: 00 przy remizie OSP Kościelisko, skąd redyk przeszedł w stronę sceny plenerowej na Chotarzu.

zobacz więcej

Zapraszamy na XVIII Polaniorski Osod

Wydarzenie w ramach XXII Tatrzańskich Wici

zobacz więcej

XIX Wykopki w Dzianiszu za nami

Jak co roku odbył się KONKURS NA POTRAWY Z RZEPY.

zobacz więcej

AKTUALIZACJA KALENDARIUM XXII TATRZAŃSKICH WICI

Zmiana terminu zakończenia XXII Tatrzańskich Wici oraz informacja o odwołaniu XVII Festynu Bacowskiego

zobacz więcej

100 lecie Pierwszych Szybowcowych Zawodów w Polsce

IV Zlot zabytkowych szybowców Czarna Góra - Białka Tatrzańska - Góra Litwinka, 01 - 03 września 2023 roku.

zobacz więcej

XIX Wykopki w Dzianiszu

Niedziela 03.09.2023 r.

zobacz więcej

Już po raz XXI odbył się Dzień Misia, Miodu i Bartników

Za nami kolejne wydarzenie w ramach Tarzańskich Wici

zobacz więcej

Festyn Glycarowski

Wybory Gaździny Roku, które odbyły się 13 sierpnia 2023 r. podczas Festynu Glycarowskiego w ramach Tatrzańskich Wici, były okazją do zaprezentowania tradycji i codziennych obowiązków domowych oraz gospodarskich podhalańskiej gaździny.

zobacz więcej

W miniony weekend w Białce Tatrzańskiej odbyły się dwa wydarzenia w ramach XXII Tatrzańskich Wici - ,, Wybór Cepra i Ceperki roku" oraz ,, Wybór Harnasia Roku"

Ceprem roku został Paweł Orzech z Będziemyśla, Ceperką Roku Edyta Kiełtyka z Sosnowca, zaś Harnasiem Roku - Kacper Śmiałek  z Sierockiego z Zespołu  Regionalnego "Zbójnicek"

zobacz więcej

"XXII Witowiańska Watra przeszła do historii.

Wydarzenie rozpoczęło się  Mszą Świętą na Płazówce, po której nastąpił przejazd wozami konnymi na plac przy remizie OSP w Witowie.

zobacz więcej

XXII WITOWIAŃSKO WATRA

Wydarzenie w ramach XXII Tatrzańskich Wici

zobacz więcej

Festyn Dzień Polowaca ODWOŁANY

Zespół Regionalny ,, Cepelia- Podhale" grupa spiska z Jurgowa przekazał bardzo smutną informację.

zobacz więcej

Wyniki rozgrywek sportowych

I miejsce: OLD BOY’S PORONIEC PORONIN – Puchar Starosty Tatrzańskiego Piotra Bąka

zobacz więcej

WYBORY NOJŚWARNIYJSYJ GOROLECKI

Odbyły się wybory Nojśwarniyjsyj Gorolecki w ramach XXII Tatrzańskich Wici.

zobacz więcej

XXIII „Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki” i XXI „Dzień Pstrąga”

Zapraszamy do Białego Dunajca na dwa wydarzenia w ramach XXII Tatrzańskich Wici.

Kandydatki na Nośwarniyjsom Górolecke nadal mogą się zgłaszać. Zachęcamy ! 👑

zobacz więcej

Odbyła się IX Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w ramach XXII Tatrzańskich Wici

W dniach  17-18 czerwca 2023 r. na stadionie biathlonowym w Kościelisku-Kirach odbyła się IX Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, w ramach XXII Tatrzańskich Wici, zorganizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Zakopane

zobacz więcej

KALENDARIUM XXII TATRZAŃSKICH WICI.

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury wraz z organizatorami pragnie przedstawić kalendarium XXI Tatrzańskich Wici. Mamy nadzieję, że kolejna edycja tego przedsięwzięcia będzie czasem wyjątkowym, w którym wspólnie będziemy mogli cieszyć się folklorem, tradycją i przygotowanymi atrakcjami.  Zapraszamy!

zobacz więcej

Odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie XXII Tatrzańskich Wici

We wtorek 9 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego
w Zakopanem odbyło się zebranie organizatorów w sprawie XXII Tatrzańskich Wici. Spotkanie pozwoliło wstępnie ustalić harmonogram imprez na których spotkamy się przy dźwiękach regionalnej muzyki w okresie od czerwca do września.
zobacz więcej

ZAPRASZAMY NA XXV FESTYN BIAŁCZAŃSKI!

Cieszy nas niezmiernie fakt, że w tym roku z przytupem wraca nasze coroczne sztandarowe letnie wydarzenie – FESTYN BIAŁCZAŃSKI. Przez pandemię Covid-19 rok temu odbył się w okrojonej formie, a w 2020 roku musieliśmy z niego całkowicie zrezygnować. Tym bardziej cieszy nas fakt, że już 5 sierpnia możemy Was zaprosić do Białki na festyn jak kiedyś! Będzie jak zawsze radośnie i aktywnie. Przez trzy dni – 5-7 sierpnia pod szczytem Kotelnicy będzie na Was czekało mnóstwo atrakcji, zarówno dla tych najmłodszych jak i starszych. Będzie więc zabawa w pianie, będzie śnieg w środku lata, będą wybory Cepra i Ceperki, a także Harnasia Roku, będą występy zespołów regionalnych oraz zaproszonych gwiazd. W piątekzagra Drużyna Mistrzów oraz Paweł "Biba" Binkiewicz ,sobotę zagra Łydka Grubasa, a w niedzielę Varius Manx.

zobacz więcej

XXI Witowiańsko Watra

Już w tę niedzielę 31 lipca zapraszamy na Witowiańską Watrę! Wydarzenie rozpocznie Msza Święta w kaplicy na Płazówce o godzienie 11:00. Następnie na scenie plenerowej przy remizie OSP w Witowie o godzinie 15:00 odbędzie się uroczyste rozpalenie watry.

zobacz więcej

Zapraszamy na XX Dzień Polowaca

Dzień Polowaca, który już po raz dwudziesty odbędzie się w pięknie położonym nad rzeką Białką amfiteatrze w Jurgowie, wpisał się na stałe do imprez kulturalnych regionu. Impreza co roku przyciąga prawdziwe rzesze widzów. Jedni przychodzą zobaczyć występy zespołów, tak tutejszych, jak i zagranicznych, inni, aby spróbować swoich sił w konkursie strzeleckim „O jurgowską flintę”, a także aby posmakować specjałów kuchni regionalnej – popularnych gałusek, gulaszu z kotła, jurgowskich wypieków

zobacz więcej

XXII Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki powoli przechodzą do historii.

XXII Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki powoli przechodzą do historii. Kandydatki, aby wygrać, musiały zmierzyć się w różnych konkurencjach. Deptały kapustę do kiszenia, układały kopy siana, pletły na drutach, prasowały chłopską kosulę, wiązały kierpce i sznurowały gorset na czas, śpiewały, tańczyły i wreszcie odpowiadały na pytania Jurorów. Wszystko to w zabawnej atmosferze dzięki niezawodnym konferansjerom: Andrzej Jakubiec Kubosek, Stanisław Sularz i Małgorzata Rachwał.

zobacz więcej

Już za nami XX Dzień Pstrąga

W sobotę w Białym Dunajcu już po raz dwudziesty wszystko kręciło się wokół herbowej ryby tej miejscowości. Podczas „Dnia Pstrąga” wędkarze tradycyjnie sprawdzali, kto z nich w tym roku złowi najwięcej ryb i najdorodniejszego pstrąga. 

zobacz więcej

XXII Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki 2022

W niedziele poznamy tegoroczną Nośwarniyjsom Góroleckę. Jury będzie musiało wybrać między kandydatkami, które zaprezentują się w tańcu i śpiewie podhalańskim, będą wiązać gorsety i sznurować kierpce na czas, a dodatkowo wykażą się zaradnością i gospodarnością w takich konkurencjach jak układanie kopy siana, kiszenie kapusty czy plecenie na drutach. A wszystko to okraszone znakomita muzyką!

 

Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca!

 

zobacz więcej

XX Dzień Pstrąga w Białym Dunajcu

Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca! W sobotę 16 lipca na placu obok boiska sportowego odbędzie się jedna z  najważniejszych gminnych imprez plenerowych.

 

„Dzień Pstrąga”, wydarzenie nawiązujące do ryby znajdującej się w herbie Białego Dunajca. Przygotowano wiele atrakcji – pokazy kulinarne, bitwy gastronomiczne, koncerty, występy zespołów regionalnych i kabaretu.

 

zobacz więcej

10 lipca 2022 roku – Memoriał im. Stanisława Trebuni – Tutki „XIX DUNAJECKIE GRANIE” już przechodzi do historii

Impreza sportowo-kulturalna to jedyne takie święto piłki nożnej w ramach XXI TATRZAŃSKICH WICI, które jest organizowane od 2004 roku przez Ludowy Klub Sportowy „BIALI” Biały Dunajec a od 2017 roku upamiętniające pierwszego Prezesa naszego Klubu Ś. P. Stanisława Trebunię – Tutkę „UJKA”

zobacz więcej

Zapraszamy na XIX Dunajeckie Granie w Białym Dunajcu

Już w niedziele 10 lipca zapraszamy wszystkich na jedyną i najlepszą imprezę sportową pod patronatem Tatrzańskich Wici, coroczne Dunajeckie Granie, memoriał imienia naszego pierwszego prezesa klubu Stanisława Trebuni Tutki „Ujka”.

zobacz więcej

Kalendarium XXI Tatrzańskich Wici

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury wraz z organizatorami pragnie przedstawić kalendarium XXI Tatrzańskich Wici. Mamy nadzieję, że kolejna edycja tego przedsięwzięcia będzie czasem wyjątkowym, w którym wspólnie będziemy mogli cieszyć się folklorem, tradycją i przygotowanymi atrakcjami.  Zapraszamy!

zobacz więcej

Odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie XXI Tatrzańskich Wici

We wtorek 5 kwietnia w siedzibie Tatrzańskiej Agencji odbyło się spotkanie organizatorów w sprawie XXI Tatrzańskich Wici. Wydarzenie to pozwoliło wstępnie ustalić, na których imprezach będziemy mogli się spotkać w okresie od lipca do września.

zobacz więcej

XX TATRZAŃSKIE WICI: XVII Polaniarski Osod

Tatrzańska Agencja wraz z Gminą Kościelisko, Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej w Kościelisku oraz Związkiem Podhalan Oddział Kościelisko serdecznie zaprasza na XVII Polaniarski Osod!

zobacz więcej

Za nami Wykopki w Dzianiszu!

W zeszłą niedzielę Gmina Kościelisko wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Kościelisko i Związkiem Podhalan Oddział Dzianisz zorganizowali kolejne wydarzenie z cyklu Tatrzańskich Wici - Wykopki w Dzianiszu.

zobacz więcej

XX Tatrzańskie Wici: Wykopki w Dzianiszu

Wraz z Gminą Kościelisko, Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej w Kościelisku i Związkiem Podhalan Oddział Dzianisz serdecznie Państwa zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu XX Tatrzańskich Wici. Już 5 września, na Scenie Plenerowej  odbędą się Wykopki w Dzianiszu, których przedsmak mieliście okazję poznać podczas XII Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Na uczestników wydarzenia czekać będzie wiele atrakcji, a w tym degustacja potraw z ziemniaków. Zapraszamy!

zobacz więcej

Poznaliśmy Podhalańską Królową Miodu

Za nami kolejne wydarzenie z cyklu Tatrzańskich Wici: XIX Dzień Misia, Miodu i Bartników, wydarzenie to obfitowało w różnorodne atrakcji lecz przede wszystkim pozwoliło wybrać nową Podhalańską Królową Miodu. Organizatorami przedsięwzięcia byli Gmina Poronin, Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie oraz Podhalańskie Zrzeszenie Pszczelarzy.

zobacz więcej

Przed nami XIX Dzień Misia, Miodu i Bartników!

Przed nami kolejna impreza z cyklu XX Tatrzańskich Wici. W tym roku podczas wydarzenie odbędą się wybory na "Podhalańską Królową Miodu"! Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

zobacz więcej

XX TATRZAŃSKIE WICI: Strażackie Śpasy w Zębie

W imieniu wszystkich organizatorów pragniemy serdecznie zaprosić na "Strażackie Śpasy", które odbędą się już 8 sierpnia w Zębie na Bartolskim Wierchu. Podczas wydarzenia będą miały miejsce XIII Małopolskie Międzynarodowe Zawody Sikawek Konnych oraz występ zespołu regionalnego "Mały Zbójnicek" z Zębu. 

zobacz więcej

Natalia Karciarz otrzymała tytuł Nośwarniyjsyj Górolecki!

30 lipca w Białym Dunajcu odbywały się różnorodne uroczystości. Najpierw poświęcony został most na rzece Biały Dunajec, któremu nadano imię gen. bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza, następnie odbyły się XXI Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki. Zachęcamy do zobaczenia fotorelacji! 

zobacz więcej

TATRZAŃSKIE WICI: XIX Dzień Polowaca w Jurgowie

Serdecznie zapraszamy na kolejną imprezę  z cyklu XX Tatrzańskich Wici. Odbędzie się ona w Jurgowie i jes to XIX Dzień Polowaca! Uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, a przede wszystkim konkurs strzeleckii "O Jurgowską Flintę". 

zobacz więcej

Transmisja z Wyborów Noświarniyjsyj Górolecki w Białym Dunajcu

Za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu zaczynamy oficjalną transmisję z kolejnego wydarzenia z cyklu XX Tatrzańskich Wici!

zobacz więcej

Już dzisiaj! XXI Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki

Po roku przerwy pragniemy serdecznie zaprosić Was na Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki w Białym Dunajcu. XXI edycja tego przedsięwzięcia odbędzie się już dzisiaj o godzinie 13:00. Zachęcamy do obserwacji Facebooka "Nośwarniyjso Góralecka" oraz "Tatrzańska Agencja", gdzie udostępniona zostanie relacja na żywo z tego wydarzenia.

 

zobacz więcej

Za nami XX Witowiańsko Watra

W zeszły weekend, 25 lipca w niedzielę odbyła się kolejna impreza z cyklu XX Tatrzańskich Wici, a dokładnie  Jubileuszowa edycja Witowiańskiej Watry. Plac przy Remizie OSP Witów rozbrzmiał ludowymi dźwiękami przyciągając uwagę miejscowych oraz przyjezdnych.

zobacz więcej

XX TATRZAŃSKIE WICI: XX WITOWIAŃSKO WATRA

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury wraz ze Związkiem Podhalan Oddział Witów, Gminą Kościelisko, Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej Kościelisko oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Witowie, serdecznie zapraszają na XX Witowiańską Watrę czyli kolejne wydarzenie z cyklu Tatrzańskie Wici 2021!

zobacz więcej

Za nami Memoriał im. Stanisława Trebuni-Tutki "XVIII Dunajeckie Granie"

W zeszłą niedzielę wraz z Memoriałem im. Stanisława Trebuni-Tutki czyli XVIII „Dunajeckie Granie” rozpoczęliśmy jubileuszową, XX edycję Tatrzańskich Wici.

zobacz więcej

XX TATRZAŃSKIE WICI: XVIII Dunajeckie Granie

Jubileuszową, XX edycję Tatrzańskich Wici 2021 rozpoczynamy w tym roku od Memoriału im. Stanisława Trebuni-Tutki "XVIII Dunajeckie Granie" w Białym Dunajcu! Spragnionych sportowych emocji serdecznie zapraszamy na to wydarzenie już w niedzielę 11 lipca!

zobacz więcej

XX Tatrzańskie Wici 2021

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury wraz z organizatorami pragnie poinformować, iż nadszedł czas na XX Tatrzańskie Wici. Mamy nadzieję, że jubileuszowa edycja tego przedsięwzięcia będzie czasem wyjątkowym, w którym wspólnie będziemy mogli cieszyć się folklorem, tradycją i przygotowanymi atrakcjami.  Zapraszamy!

zobacz więcej

Jubileuszowe "Tatrzańskie Wici"

W poniedziałek, 12 kwietnia organizatorzy „Tatrzańskich Wici” porozumieli się w sprawie tegorocznej edycji wydarzenia. Pomimo niepewnej sytuacji związanej z epidemią podjęto pewne decyzje.

zobacz więcej

Wirtualne XIX Tatrzańskie Wici - przed nami kolejne imprezy

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury i poszczególni organizatorzy imprez w ramach „Tatrzańskich Wici” podjęli decyzję, że w tym roku XIX edycja wydarzeń odbędzie się tylko w przestrzeni wirtualnej. Ostatnie miesiące to czas pandemii koronawirusa i walki o zmniejszenie do minimum ryzyka zakażenia. Przez długie tygodnie pozostawaliśmy dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich w społecznej izolacji. Teraz krok po kroku ograniczenia są poluźniane, ale nadal, jeśli chodzi o imprezy masowe obowiązuje limit maksymalny 150 osób. Dlatego też tegoroczna edycja imprezy jest w formie wirtualnej. Przed nami Biały Dunajec, Jurgów i Witów - filmowe przypomnienie klimaty tych niepowtarzalnych wydarzeń. 

zobacz więcej

XIX Tatrzańskie Wici w przestrzeni wirtualnej

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury i poszczególni organizatorzy imprez w ramach „Tatrzańskich Wici” podjęli decyzję, że w tym roku XIX edycja wydarzeń odbędzie się tylko w przestrzeni wirtualnej. Ostatnie miesiące to czas pandemii koronawirusa i walki o zmniejszenie do minimum ryzyka zakażenia. Przez długie tygodnie pozostawaliśmy dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich w społecznej izolacji. Teraz krok po kroku ograniczenia są poluźniane, ale nadal, jeśli chodzi o imprezy masowe obowiązuje limit maksymalny 150 osób. 

zobacz więcej

„ IX Festyn Bacowski” Leśnica – Groń zakończenie Tatrzańskich Wici

Co prawda do ostatniej imprezy w ramach tegorocznych XVIII Tatrzańskich Wici zostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz warto ją zapowiedzieć. Tym razem organizatorzy zapraszają do Leśnicy gdzie odbędzie się IX Festyn Bacowski - w tym m.in wybór Gazdy Roku czyli Harnasia w kategorii wiekowej senior. A już poważnie - gazda to znakomity gospodarz który może być wzorem dla innych - a tutaj kryteriów którymi będzie się kierować Jury będzie sporo. Niezależnie od tego wśród wielu atrakcji będzie redyk czyli przejście baców z owcami przez Leśnicę Groń - już teraz serdecznie zapraszamy. 

zobacz więcej

XV Polaniarski Osod”Scena plenerowa w Kościelisku na Chotarzu serdecznie zapraszamy

Zapraszamy na kolejną niezwykle atrakcyjną imprezę w ramach XVIII Tatrzańskich Wici  - tym razem do Kościeliska. XV Poloniarski Osod to wydarzenie, które przybliża góralskie zwyczaje związane z powrotem bacy i juhasów z owcami z hal. Było to w kulturze pasterskiej symboliczne zakończenie sezonu wypasu owiec pod Tatrami. Wśród atrakcji m.in. konkurs na najlepsze potrawy z jagnięciny i baraniny, m.in. barani rosół który zdaniem wielu leczy ze wszelkich możliwych dolegliwości.

zobacz więcej

„XV Wykopki w Dzianiszu” - serdecznie zapraszamy - niedziela 1 września

Przed nami kolejna impreza w ramach XVIII Tatrzańskich Wici. Tym razem zapraszamy na „Wykopki w Dzianiszu”. Co roku do Dzianisza ściągą szczególnie miłośnicy wszelkich potraw z rzepy czy z góralskich gruli czy jak kto woli ceperskich ziemniaków. Co ciekawe wyrabia się z nich m.in. …pączki. Będzie na pewno ciekawie i smacznie, a zapraszamy już w najbliższą niedzielę 1 września.  

zobacz więcej

Strażackie Spasy Ząb 2019

W niedzielę 11 sierpnia w Zębie odbyły się XII już Międzynarodowe Małopolskie Zawody Sikawek Konnych pod nazwą Strażackie Śpasy. Zawody to nie tylko rywalizacja poszczególnych drużyn zgłoszonych w zawodach, ale przede wszystkim integracja strażaków z całej Polski, ludzi którzy z pasji i pro publico bono w Ochotniczych Strażach Pożarnych niosą pomoc innym. Niezależnie od tego zawody są zarówno dla uczestników jak i widowni wspaniałą zabawę i tak też było w tym roku w Zębie.

 

zobacz więcej

Klaudia Białoń z Poronina tegoroczną Podhalańską Królową Miodu

Klaudia Białoń z Poronina Podhalańską Królową Miodu – roku 2019. Wybory królowej czy jak inni to określają miss miodu były jedną z atrakcji niedzielnej imprezy w ramach XVIII Tatrzańskich Wici. Chodzi o XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników który odbywał się właśnie w Poroninie. Wśród wielu atrakcji był też konkurs na najlepszy miód.

zobacz więcej

Zapraszamy już w najbliższą niedzielę XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników w Poroninie

XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników odbędzie się 18 sierpnia 2019. Jak co roku w Poroninie nie zabraknie miodu i wyrobów pszczelarskich. Oraz występów zespołów, konkursów. Punktem kulminacyjnym imprezy będą wybory Podhalańskiej Królowej Miodu. Organizatorzy zapraszają na godzinę 11.00 na Mszę Świętą, a sama impreza rozpocznie się o godzinie 13.00. Wstęp na imprezę jak zawsze jeśli chodzi o XVIII Tatrzańskie Wici jest wolny. 

zobacz więcej

Już w ten weekend kolejne imprezy w ramach Tatrzańskich Wici: Wybór Cepra i Ceperki Roku, Harnasia a w Kościelisku Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

 

Przed nami kolejne atrakcje w ramach XVIII Tatrzańskich Wici. Białka Tatrzańska zaprasza na Wybory Cepra i Ceperki Roku, a Kościelisko na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. To wszystko już w najbliższy weekend, a my przypominamy że wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy – czekamy na Was sobotę i niedzielę spędźmy razem.

zobacz więcej

XII FESTYN BACOWSKI W LEŚNICY-GRONIU - PROTOKÓŁ

PROTOKÓŁ
z XII FESTYNU BACOWSKIEGO
- REDYK I WYBÓR GAZDY ROKU 2017
WYBÓR BOŃTARA ROKU 2017
oraz VII ZWYKU BACOWSKIEGO W LEŚNICY-GRONIU
w ramach XVI Tatrzańskich Wici
17.09.2017
 
XII Festyn Bacowski i VII Zwyk Bacowski odbył się na stadionie sportowym przy Zespole Szkół w Leśnicy.
zobacz więcej

XII Festyn Bacowski - Redyk i Wybór Gazdy Roku 2017

17 września 2017 roku, w niedzielę, w Leśnicy-Groniu odbędzie się ciekawe wydarzenie związane z tradycjami pasterskimi na Podhalu, XII Festyn Bacowski - Redyk i Wybór Gazdy Roku 2017 oraz Wybór Bońtara Roku 2017, a także VII Zwyk Bacowski. Program dwunastej edycji festynu obejmuje występy zespołów regionalnych, prezentację baców z Gminy Bukowina Tatrzańska, odbędą się konkurencje dla kandydatów na Gazde Roku, podczas których gazdowie będą musieli się wykazać zręcznością, umiejętnościami oraz wiedzą o regionie. Głównym punktem programu będzie redyk owiec, który przejdzie przez miejscowości Leśnica i Groń. W tym roku owce przejdą od Stefańskiego Wierchu przez Sądel obok terenu Szkoły Podstawowej w Leśnicy. Redyk poprowadzą Marian Sądelski-Malecki wraz z ojcem Władysławem.

zobacz więcej

XIII Polaniarski Osod

 
Zapraszamy serdecznie w imieniu Organizatorów
 
na XIII Polaniarski Osod
 
10 wrzesień 2017 r.
zobacz więcej

XII FESTYN BRZEGOWSKIE NUCICKI - sprawozdanie

Festyn "Brzegowskie Nucicki" organizowany po raz dwunasty w ramach Tatrzańskich Wici, odbył 13 sierpnia 2017 się w dolnych Brzegach na placu obok mostu nad rzeką Białką.

zobacz więcej

XIII Wykopki w Dzianiszu

XVI Tatrzańskie Wici - 3 września 2017 „Wykopki w Dzianiszu” - to nazwa imprezy plenerowej odbywającej się jesienią na scenie plenerowej w Dzianiszu - Borki. Przed zgromadzonymi gośćmi występują miejscowe zespoły góralskie „Mali Dzianiszanie” i „Dzianiszanie”, przygrywa kapela góralska. Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko organizuje „Konkurs potraw z rzepy”, w którym gaździny przygotowują wyśmienite potrawy, oczywiście wszystkie na bazie ziemniaków.

zobacz więcej

V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Zakopane 2017

V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Zakopane 2017 odbyła się w dn. 12-13 sierpnia 2017 r. na stadionie biatlonowym w Kościelisku-Kirach. Wzięło w niej udział ok. 1 400 psów z Polski i całego świata, które reprezentowały ok. 200 ras. Oceniało je międzynarodowe grono sędziowskie. Zwycięzcą wystawy został Polski owczarek podhalański, KING OF HAPPINESS Alpejskie Zauroczenie (wł. Wojciech Kucner), a finałowego wyboru dokonał sędzia międzynarodowy Laurent Pichard ze Szwajcarii.

zobacz więcej

XVI Tatrzańskie Wici - Święto Lasu

Właściwie to zaczęło się w 2000 roku od I Światowego Zjazdu Górali a już w roku 2001 w tym samym miejscu na Siwej Polanie zorganizowano w ramach Euroregionu Tatry imprezę pod nazwą "Tatry bez granic". Impreza odbywa się w pięknej scenerii na 3-hektarowej polanie otoczonej dookoła lasem świerkowym. W ciągu całego popołudnia jest wiele atrakcji, konkursów, występów a oprócz tego różne stoiska kulinarne, rożna, kuchnie polowe itp. czyli jednym słowem jest wszystkiego dosyć dla ucha i dla brzucha.

zobacz więcej

XII Festyn "Brzegowskie Nucicki"

Impreza odbywa się na scenie plenerowej w Brzegach. Podczas festynu odbywa się Konkurs na Gaździnę Roku - kandydatki muszą wykazać się umiejętnością śpiewu i tańca góralskiego, wiedzą o regionie oraz umiejętnością wykonywania różnego rodzaju prac gospodarskich. Podczas festynu występują zespoły regionalne, można kupić wyroby z sera owczego. Wieczorem zapraszamy na zabawę taneczną. Organizatorem imprezy jest Komitet Organizacyjny Brzegi.

zobacz więcej

V Międzynarodowa WYSTAWA Psów Rasowych

Zakopiański oddział Związku Kynologicznego w Polsce już po raz piąty organizuje Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która w tym roku odbędzie się w dn. 12-13 sierpnia na stadionie biathlonowym w Kościelisku-Kirach.

zobacz więcej

Rekordowy XXI Festyn Białczański za nami

Dla ponad 30 tysięcy osób, które wzięły udział w XXI Festynie Białczańskim, miniony weekend na długo zapisze się w pamięci jako jedna z najlepszych przygód wakacyjnych tego roku. Tylko jednego dnia, największa podhalańska impreza zgromadziła wokół sceny ponad 19 tysięcy osób!

zobacz więcej

XXI Festyn Białczański

Wielki festyn - wielkie atrakcje
Czym zaskoczy Cię XXI Festyn Białczański?
 
W pierwszy weekend sierpnia Białka Tatrzańska stanie się stolicą najlepszej zabawy i najpiękniejszej muzyki! To właśnie tutaj odbędzie się Festyn Białczański - impreza, która łączy wszystkich ceprów i górali w jedną wielką rodzinę. Organizatorzy zadbali o to, by każdy z gości 21‑ej edycji Festynu bawił się znakomicie. Jakich atrakcji możemy się zatem spodziewać?
zobacz więcej

XV Dzień Polowaca

W niedzielę 30.07.2017 zapraszamy do Jurgowa na XV Dzień Polowaca w ramach Tatrzańskich Wici. Festyn jak co roku odbędzie się w amfiteatrze nad rzeką Białką i rozpocznie Mszą św. o godzinie 13.00. W trakcie imprezy będzie można spróbować swoich sił w konkursie strzeleckim o „Jurgowską Flintę”, w kategorii kobiet i mężczyzn. Tradycyjnie już będą potrawy kuchni regionalnej, słynne gałuski, kotlikowy gulasz, moskole, wypieki jurgowskich gospodyń i wiele innych. Zapewnione są atrakcje dla najmłodszych oraz program artystyczny – wystąpią zarówno zespoły regionalne jak i artyści z odległych stron. Wieczorem po rozpaleniu watry, zapraszamy do wspólnej zabawy tanecznej.

zobacz więcej

XVII Witowiańsko Watra

Watra Witowiańsko organizowana jest co roku w ostatnią niedzielę lipca. Obchody tej uroczystości rozpoczyna msza święta o godz. 11.00 w kaplicy pod wezwaniem św. Anny na Płazówce. Po zakończonej mszy odbywa się uroczysty przejazd powozami konnymi pod budynek OSP w Witowie. Tam następuje tradycyjne rozpalenie góralskiej watry (czyli ogniska), a następnie zaczynają się występy zespołów regionalnych z Witowa, okolicznych miejscowości i zaproszonych gościnnie zespołów. Uczestnicy mogą wziąć udział w różnych konkursach, między innymi w "Nieoficjalnych mistrzostwach świata w jedzeniu bundzu". Jako gwiazda wieczoru wystąpi znany i lubiany zespoł "Trebunie Tutki".

zobacz więcej

Poznaliśmy mistrzów łowienia i przyrządzenia pstrągów!

Za nami XVI "Dzień Pstrąga", podczas którego kucharze i wędkarze rywalizowali o tytuły najlepszych specjalistów od tej herbowej ryby Białego Dunajca. W tym roku najsmaczniejszą i najpiękniej podaną potrawę (drugi raz z rzędu!) przygotował białodunajczanin Marek Szandor, najdłuższego pstrąga (mierzącego 53 cm) złowił Krzysztof Kowalski ze Sromowiec, a najobfitszym połowem i I miejscem w zawodach wędkarskich pochwalić się może Andrzej Łukaszczyk z Zakopanego . Dla zwycięzców, uczestników i setek widzów zagrali znakomici artyści: Anna Malacina-Karpiel i „Holeviaters”, Martyna Kasprzycka z zespołem, Bartosz Czamański, kapela Piotra Polaka oraz uczniowie szkółki muzykanckiej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Ponadto na scenie zaprezentowały się dwie grupy taneczne: „Ramonak” i „Fantaziery” z Białorusi oraz Zespół Regionalny „Mali Holni” z Sierockiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej imprezy.

zobacz więcej

XIV DUNAJECKIE GRANIE

Ludowy Klub Sportowy „BIALI” Biały Dunajec
Urząd Gminy w Białym Dunajcu
Starostwo Powiatowe Tatrzańskie
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury
Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu
 
mają zaszczyt zaprosić
na Memoriał im. Stanisława Trebuni – Tutki
XIV DUNAJECKIE GRANIE
 
który odbędzie się
dnia 16 lipca 2017 roku
na stadionie sportowym przy ul. Kościuszki
w Białym Dunajcu
zobacz więcej

Za nami VI Bustrycańskie Nomowiny - XVI Tatrzańskie Wici - rozpoczęte

XVI Tatrzańskie Wici rozpoczęły się w Bustryku wyborami dobrej gaździny oraz szykownego chłopa.

 
zobacz więcej

Ruszają XVI Tatrzańskie Wici - Zapraszamy na VI Bustrycańskie Nomowiny

Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kutury jako koordynator XVI Tatrzańskich Wici - zaprasza na VI Bustrycańskie Nomowiny. 

zobacz więcej

XV Tatrzańskie Wici 2016

Tatrzańskie Wici – to cykl imprez plenerowych organizowanych już od kilkunastu lat w okresie letnim przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury. Poszczególne imprezy organizowane są na terenie gmin wchodzących w skład Powiatu Tatrzańskiego. I co roku atrakcje przygotowywane są w lipcu, sierpniu i wrześniu, tak dla turystów bawiących w tym czasie na Podhalu, jak i dla stałych mieszkańców.

zobacz więcej